Zdeněk Houra
images/1000125539.jpg
Hudba u nás doma zněla odedávna a přes hudbu jsem se dostal ke zpívání. Ale když mi poprvé nadšeně pustila kamarádka nahrávky manter, zhrozil jsem se, co je to za muziku-nemuziku, vždyť je to furt to samý! Nikdy jsem netančil, nemám potřebu se pohybem vyjadřovat, tak maximálně na bigbítech jsme s kamarády hopsali do rytmu.

Ale jednoho dne jsem se "nedopatřením" ocitl v Praze na tancích na Topolce, nevěřil jsem svým očím a běželo mi hlavou: "To snad neni možný, to je nějaký ulítlý, ne?" No a pak jsem vstoupil do toho kruhu a byl jsem v jiném světě, kde nebylo nic předchozího a jen se zpívalo a bylo se tady a teď.

Potom přišel první český camp v Tuněchodech, kde jsem potkal Barbaru Swetinu a už to jelo! Po rozbórce-sbórce jsem si uvědomil, že tuto krásu chci s ostatními lidmi sdílet, absolvoval jsem kurzy a dnes máme možnost si krásu harmonických zpěvů užívat i tady. Toto zpívání je pro mne cesta zpět domů. Jsem rád, že se to lidem líbí, protože se navzájem ladíme na vlnu krásy a společně přinášíme léčení a harmonii sobě i světu. A ještě navíc je to hezké, baví nás to a užíváme si to. Alhamdulillah!

776 587 154
Když se hlas
jemně probouzí
so 13.6.
Když se hlas
Kamýk nad Vltavou
Kamýk nad Vltavou 34
10:00–18:00
Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na společné zpívání - hlasovou dílnu, rozvibrování sebe i prostoru, kterou povede Zdeněk Houra z plzeňských souborů MlsNoty a Schola cantorum Pilsensis. Zdeňkovy Hlasové dílny jsou o společném hlasu, který člověka postupně ztiší a přenese jinam. Ve skupině asi 12–20 lidí se zpívají jednoduché úryvky duchovních skladeb z různých koutů světa. Přidávají se i lidé, kteří nikdy nezpívali nebo mají pocit, že zpívat neumí. Ve společném zpěvu se ale jednotlivé hlasy přirozeně propojí a ti zkušenější jemně podrží ostatní, takže se člověk může uvolnit a jen být součástí společného zpěvu. Po chvíli se jednotlivé hlasy přestanou oddělovat. Vznikne harmonické znění, které člověk spíš vnímá, než poslouchá. Někdo při něm odpočívá, někdo se zklidní, někdo jen na chvíli vypne od běžného světa. Není potřeba nic zvládat ani podávat výkon. Můžete zpívat. Můžete jen sedět a naslouchat. Můžete si lehnout na karimatku, zavřít oči a nechat společný zvuk působit. Nemusíte se bát přijít a sou-znít tam s námi. Scházíme se, abychom si užili potěšení ze společného zpívání a z tvoření hezkých melodií. Možná právě proto se lidé na Hlasové dílny vracejí. Kvůli atmosféře, kterou je těžké popsat — ale když ji jednou zažijete, zůstane ve vás ještě dlouho potom. Začneme se v sobotu 13. 6. v 10.00 hodin, na faře v Kamýku nad Vltavou. Přestávka na oběd a odpočinutí hlasivek bude přibližně od 13.00 hod. do 15.00 hod. Rozejdeme se po 18.00 hod. Doporučujeme vzít si Vincentku. Hlaste se, prosíme, předem (tel.: 733797254), abychom věděli, co pro vás připravit. Pozvání můžete šířit, prostor je dost velký pro všechny, kdo budou mít chuť přijít. Těšíme se na společné znění a pobývání.